Příze Etrofil – Baby Lux

Základní parametry:

  • 60% bambus + 40% polyamid
  • pro háčky a jehlice 3
  • 100 gr v klubíčku
  • 250 m návin
unnamed

Jaké je tohle klubko?

Když jsem vzala klubko poprvé do ruky, bylo mi jasné, že jde o velmi příjemný a kvalitní materiál. Měkký a jemný na dotek. Bambus působí chladivě, díky tomu se příze hodí i na výrobky do letních období.

Také nesmíme zapomenout na jeho antibakteriální a částečné samočistící vlastnosti . Na druhou stranu s pomocí polyamidu si zhotovený výrobek udržuje díky pevnosti svůj tvar.

“Když jsem vzala klubko poprvé do ruky, bylo mi jasné, že jde o velmi příjemný a kvalitní materiál.”

Příze nekouše, ani neškrábe. Na povrchu je lehce ochmýřená. Výrobce Etrofil vlastní certifikaci 1třidu OEKO TEX díky tomu jsou všechny jeho materiály vhodné i pro děti do 3 let. Příze se skvěle hodí pro výrobu oděvu, hraček, přikrývek a to i pro ty nejmenší. Na výběr v mnoha barevných provedeních.

S materiálem se pracuje dobře. Jen upozornění pro začátečníky, příze lehce klouže. Proto může být ze začátku obtížnější udržet stejnou velikost ok a sílu utahování.

Velikost háčku

Doporučen je háček číslo 3, ale pro pevnější strukturu se pracuje hezky i s velikostí 2. Záleží pro jaký projekt se rozhodujete 🙂 Na obrázcích je k porovnání, jak úplet vypadá na obou typech háčků.

Háček 3
Háček 2

Na dostupné barvy se můžete podívat v našem obchodě 😊